Адаптивний дизайн. Що це?

 

Виходячи в інтернет, люди все частіше використовують не тільки персональні комп’ютери, ноутбуки, але і мобільні пристрої, такі як смартфони, телефони, планшети та інші. Отже, спробуємо розібратися, що ж таке адаптивний дизайн сайту?

Це веб сторінка, яка змінюється під певний розмір екрану. Робиться це автоматично для кожного пристрою, неважливо яка розподільна здатність у використовуваного комп’ютера, смартфона або планшета. Завдяки тому, що сайт адаптується під кожен пристрій, людині буде приємно читати інформацію на своєму смартфоні і власник сайту не втратить користувача, який цікавиться його контентом.

Адаптація для перегляду на мобільних пристроях допоможе заощадити купу часу і звільнить господаря сайту від непотрібної роботи, такої як створення окремої мобільної версій ресурсу і її обслуговування.

До адаптивного дизайну були інші технології.

Статична верстка. За допомогою такого дизайну сайт завжди був в центрі браузера і був одного розміру. Начебто все добре, але є нюанси. Часто він просто не поміщався на маленькому моніторі, а при великих розмірах екрану навпаки з’являлися порожнечі. Зазвичай вони заповнювалися фоновим зображенням. Виглядає все це не дуже.

Гумова верстка. В даному випадку екран не центрується в браузері, а розтягується під певну розподілну здатність. Щось схоже з адаптивним дизайном, але при дуже великій або навпаки дуже маленькій розподільній здатності інформація відображається не зовсім так, як хотілося б. Текст зливається, дуже маленький, розташування елементів «пливе». Це власне і є попередник адаптивного дизайну.

Прогрес не стоїть на місці і з появою і поширенням мобільних пристроїв люди створюють адаптивний дизайн. Перші рішення з’явилися 2010 році. Активно його почали реалізовувати після появи і поширення в 2014 році стандарту HTML 5.

При створенні адаптивного сайту обираються діапазони розподільних здатностей, в кожному з яких інформація буде виглядати певним чином. Зазвичай використовують адаптацію як мінімум під 3 різних розміри екранів: комп’ютер або ноутбук, планшет, смартфон. Але можна робити і більше. У кожному діапазоні розробнику сайту доведеться міняти розташування блоків з інформацією, розміри логотипу та зображень, приховувати зайве, що не поміщається на екрані. Шрифти для кожного пристрою підбираються окремо, часто ті шрифти які будуть добре читатися на комп’ютері, погані для смартфона і навпаки.

Але повірте, на створення адаптивного дизайну варто витратити сили зараз, завтра клієнти не будуть йти з нього, не знайшовши того, що шукали. З минулого року адаптивні сайти мають пріоритет в пошуку з мобільних пристроїв у пошукових систем, зі смартфона або планшета.

Замовте адаптацію сайту на мобільних Ваші клієнти будуть Вам вдячні!