Що таке адаптивний веб-дизайн

Адаптивний веб-дизайн відносно новий тренд в створенні сайтів. Але завдяки перевагам, які він надає, цей метод розробки інтернет сторінок вже встиг завоювати популярність серед вебмайстрів.

Що таке адаптивний веб-дизайн

Адаптивний веб-дизайн (англ. «responsive web design») це метод створення сторінок, при використанні якого забезпечується однакове відображення їх вмісту на різних пристроях.

Внаслідок його застосування інтернет сторінки можна з однаковою зручністю переглядати на стаціонарних комп’ютерах, ноутбуках, смартфонах або планшетах. При цьому відвідувач сайту позбавлений необхідності виконувати додаткові дії, наприклад, підбирати масштаб і шрифти. Дизайн і вміст сторінки, що автоматично підлаштовується під ваш пристрій. Вся інформація знаходиться в зоні видимості.

3 причини, через які варто використовувати адаптивний веб-дизайн

Використання адаптивної верстки дає сайту ряд переваг:

По-перше, за рахунок того, що сторінки сайту коректно відображаються на всіх можливих пристроях, поліпшується її привабливість в очах відвідувачів. Одночасно з цим знижується показник кількості відмов, тобто число користувачів, які залишають інтернет-ресурс тому, що він їм не подобається. Крім того, відображення всього вмісту збільшує час перегляду сайту за рахунок відвідування додаткових сторінок.

По-друге, використання цієї технології впливає на зростання трафіку. Останнім часом частка відвідувачів, що користуються мобільними пристроями, становить третину всієї інтернет аудиторії і постійно зростає. При розвитку інтернет проекту цей фактор не можна ігнорувати. Адаптивна верстка покращує лояльність мобільних користувачів по відношенню до сайту. Як наслідок, зростає відвідуваність.

По-третє, такий дизайн сторінок – краще рішення для новинних і регулярно оновлюваних інтернет проектів. Користувачі дуже часто вважають за краще читати новини за допомогою мобільних пристроїв, наприклад, в поїздці або на відпочинку. Тому, цієї категорії відвідувачів обов’язково необхідно приділити увагу. Цікаві новини часто спонукають відвідувачів відвідувати і інші сторінки сайту.

Для поліпшення сприйняття сторінок мобільними користувачами також практикується створення спеціальних мобільних версій сайтів. Але, в порівнянні з адаптивним дизайном, мобільна версія має низку недоліків.

Чим відрізняється сайт з адаптивною версткою і мобільна версія

  • Для кожної операційної системи потрібна розробка окремого додатка або версії інтернет-сторінок. Сайт з адаптивною версткою створюється один раз.
  • Для відвідування мобільної версії сайту потрібні певні дії з боку користувача. Певна кількість відвідувачів не будуть цього робити і віддадуть перевагу покинути інтернет-ресурс. В результаті зменшується трафік і знижується лояльність.
  • Весь трафік сайту ділиться між основною і мобільною версією. В результаті такого поділу знижується траст сайту у пошукових систем.
  • Розробка мобільної версії вимагає великих трудовитрат. Всі матеріали необхідно або розміщувати двічі або ж постійно їх синхронізувати. Це незручно з точки зору адміністрування сайту.

У той же час, сайт з адаптивною версткою – один адрес, дизайн і система управління. Це відмінне рішення з будь-якої точки зору.

Адаптивний веб-дизайн також має певні недоліки. Але, з урахуванням його переваг, саме ця технологія стає найбільш поширеною і затребуваною.

Якщо у вас виникло питання, чи варто адаптувати ваш сайт під мобільні пристрої, прочитайте цю замітку.

Замовте адаптивний дизайн у нас і Ви зможете оцінити всі його переваги!

Давайте почнемо

Чи готові до реальних змін? Давайте робити це разом!